Bilgilendirme ! Mono#0001 Para Dolandırıcılığı

  • Aşırıya kaçmadığınız sürece diğer Fivem forumlarında yasak olan çoğu şey bizim forumumuzda serbest. Karşınızdaki kişinin haklarını kısıtlamadığınız sürece özgürce takılabilirsiniz. İyi Forumlar dilerim. Admin Ebû Tow
Yeni Konu

ToprakT

RF Kullanıcı
RF Kullanıcı
Ağu 1, 2022
1
0
18
(Tüm kanıtlar paylaştığım ekran görüntülerine bulunuyor)
Kendisi ile 25/06/2022 tarihinde "aylık developer hizmeti" için anlaştık. Aylık alacağı 800 TL'nin 300'ünü kapora olarak gönderdik. Ardından kendisinden birkaç gün cevap alamadıktan sonra 29/06 tarihinde bana "hastaneyle ilgili bir kaç durum var" ve "işleri gece hallederim" yazdı. Sonra tekrardan kendisinden cevap alamamaya başladık.

02/07 tarihinde cenazesi olduğunu ve hizmet veremeyeceğini söyledi. İlk başta yaşattığı gecikmeden dolayı ödediğimiz paranın 2 katı olarak geri ödeme yapacağını söyledi. Sonra geri ödeme olmadan işleri devam ettirmeyi önerdi. Kendisi geri dönene kadar, yapılacak işleri ortağına (S1NGLE) yaptırabileceğini söyledi. Ortağının yapılacak işler için 250 TL istediğini ve bu paranın kendisine ödeyeceğimiz olan aylık 800 TL'lik ücretten kesileceğini belirtti. Bu parayı kendisine göndermemi istedi, onun da ortağına göndereceğini söyledi. Ve daha yeni öğreniyorum ki S1NGLE kendisinden bir para istememiş, zaten araları iyi olmadığı için en baştan iş yapmak istememiş. Kendisiyle yaptığımız mesajlaşmaları da aşağıya ekran görüntüsü olarak koyacağım. Yani "ortak" bahanesini kullanarak alabileceği kadar para almaya çalışmış mono. Sonraki gün (03/07) "siz yeni bir ekip bulun" diye mesaj attı. Baktı S1NGLE'ı kullanarak benden daha fazla para alamayacak, daha uğraşmadı o konuda. Bir sonraki gün de (04/07) paranın hafta içi iade edileceğini belirtti.

Hafta içi herhangi bir para gelmedi. Bunun üzerine aşağıda ekran görüntüsü olan, 09/07 tarihinde yazdığım mesajları yazdım. Tekrardan cevap gelmedi. Ertesi gün hafif sert bir mesaj yazdım. Normalde cevap vermeyen arkadaş bu mesajdan bir açık yakalayabileceğini düşündü ve "Tehdit mi ediyorsun ?" diye mesaj yazdı. Aklımla oynayacak kendince. Beni agresifleştirip haksız duruma düşürmeye çalıştı. Baktı o da olmayacak, ibanımı şirkete bıraktığını söyledi ve konunun unutulmasını bekledi. Bu arada beni de arkadaşlıktan çıkarmış, mesaj yazamıyorum kendisine.

Ayrıca; gerekli tüm resmi kuruluşlara şikayet edip bu işin peşini bırakmayacağım. Ailemdeki avukat, hakim ve kolluk kuvvetlerinden bir çok akrabamın da desteklerini esirgemeyeceklerini konuşmuş bulunuyorum. Yanlış adama çattığını kısa bir süre sonra anlayacak. Hadi bakalım sen düşün şimdi metin berk öz...

Derdim 300 TL değil. Derdim bu herifin hak ettiğini bulması. Siz siz olun iş yapmayın kendisiyle.

800 TL'ye anlaştığımızın kanıtı:
1.png

Kapora için anlaştığımızın kanıtı:
2.png

Ödemeyi (300 TL) yaptığımızın kanıtı:
3.png

Yukarıda bahsettiğim "hastaneyle ilgili bir kaç durum" ve "gece hallederim" mesajı:
4.png

İlk paragrafta bahsettiğim cevap alamama durumu:
5.png

2. paragrafta anlattığım her şey:
6.png
7.png
8.png
9.png
10.png

3. paragrafta bahsettiğim mesajlar:
11.png

"Ortağı" olan S1NGLE ile yazışmalarımız:
12.png
13.png
14.png

S1NGLE'ın gönderdiği ekran görüntüleri:
15.png
16.png
17.png
18.png
 
Son düzenleme:

poyraz1

RF Kullanıcı
RF Kullanıcı
Mar 10, 2022
58
18
32
bu arkadas sikintili, insanlara parasiyla artislik yapiyor. Kendisi bir tane kodlama dili bilmiyor, zamaninda S1NGLE S1NGLE ida ayni sekilde dolandirdi. Ortakliklari oyle bitti. Gecmis olsun tekrardan.
 

RareFivem.com altyapı gücünü Siberup 'tan alır.