Tanıtım Darp | Tanışma Değil Tanıtma Zamanı
Yeni Konu

forum_darp

RF Kullanıcı
RF Kullanıcı
Nis 23, 2022
35
38
20

"Evet evet.. Artık amacımız tanışmak değil tanıtmak."​

Bundan önce açmış olduğumuz konularda amacımızın sunucuyu tanıtmak değil kendimiz, düşüncelerimizi sizlerle tanışmak olduğunu defalarca vurgulamamıştık.
İlk konudan itibaren geçen yaklaşık 3 aylık dönemde artık sadece düşüncelerimiz ve planlarımız değil sunucumuzda olgunlaştı ve kendini tanıtır konuma geldi.

Son bir hatırlatma olarak, defalarca vurguladığımız gibi amacımız scriptler ile değil; rol kalitemiz ile ön plana çıkmaktır.

Kısaca DARP;


DARP, Grand Thef Auto V oyununa tabanlı bir roleplay fivem sunucusu olmasının yanında ilk amacı fivemde bir çok güzel sunucunun iyi yanlarını bir araya getirerek
Rol kalitesinden ödün vermeden ilerleyen aynı zamanda oyuncularına eğlenceli bir ortam sunan bir sunucudur.

Sosyo - Ekonomik denge;

DARP serüveni boyunca sunucu devamlılığı ve rol zevki adına en büyük önemi vermiş olduğumuz sosyo ekonomik denge için yönetim ekibimiz tarafından sunucu senaryosu gereği enflasyon ile mücahadele eden, bir yandan faizler ile çabalarken diğer yandan amerikan ekonomisi ile paralel ilerlemektedir.

Sunucu içerisindeki aktif sistemlerden olan bankacı ve kredi sistemi ile birlikte planlanan faiz oranı ile sunucu içerisindeki tüm sistemler entegre çalışıp faiz artışı ve azalışına göre ekonomiye yön vermektedir.

Sunucu içi planlanan sosyo ekonomik dengeler
Yiyecek içecek giderleri
Araç yakıt fiyatları
Araç fiyatlandırması
İşletme ücretleri ve giderleri
PD & EMS gibi sistemlerin iç ekonomisi
Kişi sosyal ihtiyaç giderleri
gibi ana başlıklar detaylı olarak hesaplanıp sunucuya entegre edilmiştir


Çokça sorulan sorular ?


- Donate sistemi mevcut mu ?
Sunucu içi sosyo-ekonomik dengeyi korumak adına direkt satış üstüne bir donate sistemi olmamasıyla beraber; Stok bulunmayan araçlara stok getirme, oyun içi işletme satın alma ardından işletme ruhsatı alma gibi minik sistemler bulunmaktadır.

Örn: Oyun içinde 45.000$'a satın aldığınız bir işletmenin işletme ruhsatı vb..

Tüm donater ürünlerimizin satışları durumunda aylık olarak gelirlerimizin 10%'u TEMA, LÖSEV, MEHMETCİK VAKFI gibi vakıflara bağışlarak dekontları public bir şekilde paylaşılacaktır.

- Sunucu içi aile, mafya gibi yapılar mevcut mu ?
Hayır. Sunucumuzda aile, mafya gibi yapılar bulunmamakla beraber sunucu içerisinde tanıştığınız kişiler ile arkadaş ortamı kurarak beraber takılabilirsiniz.

- Ekip olarak başvuru atabilir miyiz ?
Hayır. Sunucumuzda başvurular tekil olarak kabul edilmektedir.

- Sunucu kasaba sunucusu mu ?
Tam anlamıyla bu sorunun cevabı siz oyuncularımızın elinde olmasıyla birlikte yukarıda vurguladığımız sunucu içi ekonomi ilk aşamada kasabada daha rahat olmasıyla beraber bunu düzeltip düzeltmemek oyuncularımızın elinde.

- Başvurular her zaman aktif mi ?
Hayır sunucumuzda başvurular dönemlik olarak açılmakla birlikte hala hazırda ikinci dönem whitelist başvurularımız aktifitir. [15.06.2022 itibari ile]

Her ne kadar sunucu içi sistemlerden bahsederek sizleri sıkmak istemesek de son son bunları vurgulamak istedik. Her ne kadar tamamı olmasa da bazı sunucu içi sistemlerin videolarını izleyerek sunucumuz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.​Her ne kadar sunucu kalitesinin script kalitesi ile doğru orantılı olduğunu düşünmesek de merak eden arkadaşlarımız için sunucu içi sistemlerin bir kısmı bu şekilde. Sunucu içi daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linkten discord sunucumuza katılabilirsiniz

İçeriği görüntülemek için Giriş yap veya Kayıt ol .

İçeriği görüntülemek için Giriş yap veya Kayıt ol .


Biz sizlerle buluşmak için sabırsısız. 20.06.2022de başlayarak tester sürecin ardından sunucumuz açılışı gerçekleştirecektir. İkinci dönem whitelist başvuruları ve daha fazlası için bizleri sosyal medya kanallarımızdan takip etmeyi unutmayın.​
 
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: lod ve Bristol2k

forum_darp

RF Kullanıcı
RF Kullanıcı
Nis 23, 2022
35
38
20
Sunucumuz ikinci dönem whitelist başvurularının sonuna yaklaşıyoruz. Dönem kapınışı öncesi başvuru atmak için : discord.gg/darp
 

RareFivem.com altyapı gücünü Siberup 'tan alır.